SEAT Tarraco 2.0 TDI (150 КС) 6-брзински

SEAT Tarraco 2.0 TDI (150 КС) 6-брзински

Цена на нов автомобил од 32.320 $

Технические характеристики

Енергија, HP: 150
Тежина на тротоарот (кг): 1599 година
Мотор: 2.0 TDI
Однос на компресија: 16.2: 1
Волумен на резервоарот за гориво, л: 60
Стандард за токсичност: Еуро VI
Вид на пренос: Механика
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 9.8
Пренос: 6-МКП
Компанија за контролен пункт: VAG
Код на моторот: CKFC / DBGA / DEJA / CRLB
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на места: 5/7
Висина, мм: 1674
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 4.7
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 4.9
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1750-3000
Број на брзини: 6
Должина, мм: 4735
Максимална брзина, км на час: 202
Круг на вртење, м: 11.9
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 3500-4000
Бруто тежина (кг): 2220
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 5.8
Меѓуоскино растојание (мм): 2790
Патека на задните тркала, mm: 1574
Патека на предните тркала, мм: 1585
Вид на гориво: Дизел
Ширина, мм: 2118 година
Зафатнина на моторот, cc: 1968 година
Вртежен момент, Nm: 340
Погон: напред
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите комплетни комплети Tarraco 2018

SEAT Tarraco 2.0 TDI (190 мл.) 7-DSG 4 × 4
SEAT Tarraco 2.0 TDI (150 мл.) 7-DSG 4 × 4
SEAT Tarraco 1.5 TSI (150 КС) 6-MCP
SEAT Tarraco 1.4 TSI (150 мл.) 6-DSG

1 комментарий

 1. Мојот кодер се обидува да ме убеди да се преселам во .net од PHP.
  Отсекогаш не ми се допаѓаше идејата поради трошоците.

  Но, тој не е ништо помалку. Користев подвижен тип на разни
  веб-страници околу една година и сум нервозен поради префрлување на друга платформа.

  Слушнав одлични работи за blogengine.net.
  Дали има начин да ги пренесам сите мои објави во Вордпрес
  тоа? Било каков вид на помош ќе биде многу ценет!

Додадете коментар