Порше 911 Карера Кабриолет Карера 4 Кабриолет
Директориум

Порше 911 Карера Кабриолет Карера 4 Кабриолет

Порше 911 Карера Кабриолет Карера 4 Кабриолет

Цена на нов автомобил од 161.821 $

Технические характеристики

Енергија, HP: 385
Тежина на тротоарот (кг): 1710 година
Мотор: 3.0i
Волумен на резервоарот за гориво, л: 67
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Робот 2 спојка
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 4.4
Менувач: 8-ПДК
Компанија за контролен пункт: ЗФ
Аранжман за цилиндри: се спротивставува
Број на седишта: 4
Висина, мм: 1299
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 6.9
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 9.2
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1950-5000
Број на брзини: 8
Должина, мм: 4519
Максимална брзина, км на час: 289
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 6000
Бруто тежина (кг): 2065
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 13.2
Меѓуоскино растојание (мм): 2450
Патека на задните тркала, mm: 1557
Патека на предните тркала, мм: 1589
Вид на гориво: Бензин
Ширина, мм: 2024 година
Зафатнина на моторот, cc: 2981 година
Вртежен момент, Nm: 450
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 6
Број на вентили: 24

Сите нивоа на опременост за 911 Carrera Cabriolet 2019

Порше 911 Карера Кабриолет Карера Кабриолет
Порше 911 Карера Кабриолет Карера 4С Кабриолет
Порше 911 Карера Кабриолет Карера С Кабриолет

Додадете коментар

×