Peugeot Partner 1.6 HDi (92 КС) 5-МКП
Директориум

Peugeot Partner 1.6 HDi (92 КС) 5-МКП

Peugeot Partner 1.6 HDi (92 КС) 5-МКП

Цена на нов автомобил од 14.437 $

Технические характеристики

Енергија, HP: 92
Тежина на тротоарот (кг): 1470 година
Мотор: 1.6 HDi
Однос на компресија: 16.0: 1
Волумен на резервоарот за гориво, л: 50
Ниво на токсичност: Евра V
Вид на пренос: Механика
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 15
Пренос: 5-рачен менувач
Компанија за контролен пункт: Група ПСА
Код на моторот: DV6 D
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на места: 2-5
Висина, мм: 1796
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 5.1
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 5.5
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1750
Број на брзини: 5
Должина, мм: 4403
Максимална брзина, км на час: 164
Круг на вртење, м: 11
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 4000
Бруто тежина (кг): 2350
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 6.3
Меѓуоскино растојание (мм): 2785
Патека на задните тркала, mm: 1567
Патека на предните тркала, мм: 1553
Вид на гориво: Дизел
Ширина, мм: 2107 година
Зафатнина на моторот, cc: 1560 година
Вртежен момент, Nm: 230
Погон: напред
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 8

Сите конфигурации Партнер 2018

Peugeot Partner 1.5 BlueHDi (130 КС) 8-автоматски менувач
Peugeot Partner 1.5 BlueHDi (130 КС) 6-рачен менувач
Peugeot Partner 1.6 BlueHDi (100 КС) 5-рачен менувач
Peugeot Partner 1.6 BlueHDi (75 КС) 5-рачен менувач

Додадете коментар

×