1.5-брзински Opel Vivaro 120 BlueHDi (6 КС)

1.5-брзински Opel Vivaro 120 BlueHDi (6 КС) Технические характеристики

Енергија, HP: 120
Тежина на тротоарот (кг): 1572 година
Мотор: 1.5 BlueHDi
Волумен на резервоарот за гориво, л: 70
Стандард за токсичност: Еуро VI
Вид на пренос: Механика
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 13.9
Пренос: 6-рачен менувач
Компанија за контролен пункт: Група ПСА
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на места: 3-6
Висина, мм: 1945
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 6.9
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1750
Број на брзини: 6
Должина, мм: 4609
Максимална брзина, км на час: 170
Круг на вртење, м: 11.8
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 3750
Бруто тежина (кг): 2830
Тип на мотор: Мраз
Меѓуоскино растојание (мм): 2925
Патека на задните тркала, mm: 1600
Патека на предните тркала, мм: 1627
Вид на гориво: Дизел
Ширина, мм: 2204 година
Зафатнина на моторот, cc: 1499 година
Вртежен момент, Nm: 300
Погон: напред
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите конфигурации Vivaro 2019

Opel Vivaro 2.0 BlueHDi (150 КС) 8-АКП
2.0-брзински Opel Vivaro 150 BlueHDi (6 КС)
Opel Vivaro 2.0 BlueHDI (122 КС) со 6 брзини
1.5-брзински Opel Vivaro 102 BlueHDi (6 КС)

Додадете коментар