TIVqa4cwsbXyENTXlotGDAEEV0HgHSigLV80BbHZ (1)
вести

Што возеа хероите од филмот „Брзи и бесни, Хобс и Шоу“

содржина

Фановите на филмот „Брзи и бесни“, зависник од адреналин, со нетрпение го очекуваа излегувањето на следното продолжение. За создавањето на филмот се потрошени 200 милиони долари. Оваа мала инвестиција оствари профит од 760,099 милиони долари.

Последниот дел не ја изгуби својата важност, не само благодарение на екипата, веќе толку сакана од гледачот. Камерите на филмската екипа беа најмногу фокусирани, се разбира, на испумпаните автомобили. Како и претходните делови, и последната слика е полна со необични и лудо моќни автомобили. Што возеа форсажните херои?

Мекларен 720С

58c10de2ec05c4637700000e (1)

Брзината е клучен фактор кај сите возила што се совпаѓаат со секој дел од ременот. Вториот вклучуваше брз модел на Мекларен - 720 S. Автомобилот забрзува до сто за 2,9 секунди. А, линијата на автомобилот од двесте километри лесно трае 7,8 секунди. Не е ни чудо зошто на сцената на personaејсон Статам му се допадна овој автомобил.

Моделот е идеален за изведување опасни маневри. Автоматското забавува од 100 километри на нула за 2,8 секунди. Точно, режисерите не дозволија енергичен актер да изведува сцени со трикови. Причината беше барањето на спонзорите да го одржуваат автомобилот во добра состојба. А, asonејсон има повеќе од десетина расипани уреди на својата сметка.

Камиони

 Па, што е со Форсаж без пумпани камиони! И во овој дел ги има уште повеќе. На крајот на краиштата, главната заговор се врти околу специјален агент со голема сила. И елегантните спортски автомобили не се практични по својата големина.

bfe969acbe9a792596644f5e2b29afcd (1)

Во рамките на филмот се појави Форд Бронко од 1981 година. Во берзанската верзија, овој автомобил беше опремен со 5,8-литарски мотор со капацитет од 210 коњски сили.

Врв на динамичните потери беше принудниот камион Питербилт. Ексклузивната изложба доби продолжено меѓуоскино растојание со спортска суспензија. Точно, за да лебдат, најверојатно, тракторот мораше многу да забрза.

1967-шевролет-ck-10-серија (1)

 Инженерите кои помагаа при снимањето, исто така, не беа премногу мрзливи да го „пумпаат“ пикапот Dodge M 37. Како резултат на тоа, автомобилот се покажа како неверојатно брз и маневрирачки.

Друг камион што се појавува во сцените на потера беше Американецот. Серијата C на Chevrolet од 1967 година не беше обоена во гламурозниот стил на горење. Но, под хаубата на автомобилот беше инсталиран мотор со волумен од 5,7 литри. Погонската единица со 410 коњски сили е идеална за снимање акциони сцени.

[wpseo_breadcrumb]

Додадете коментар

×