Mercedes GLC-Class (X253) 300d 4MATIC
Директориум

Mercedes GLC-Class (X253) 300d 4MATIC

Mercedes GLC-Class (X253) 300d 4MATIC

Цена на нов автомобил од 42.638 $

Технические характеристики

Енергија, HP: 245
Тежина на тротоарот (кг): 1845 година
Мотор: 2.0 CDi
Волумен на резервоарот за гориво, л: 50
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 6.5
Пренос: 9G-Tronic
Компанија за контролен пункт: Дајмлер АГ
Код на моторот: OM654 D20 G SCR
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1644
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 5.3
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 5.9
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1600-2400
Број на брзини: 9
Должина, мм: 4655
Максимална брзина, км на час: 231
Круг на вртење, м: 11.8
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 4200
Бруто тежина (кг): 2510
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 7.1
Меѓуоскино растојание (мм): 2873
Патека на задните тркала, mm: 1617
Патека на предните тркала, мм: 1621
Вид на гориво: Дизел
Ширина, мм: 2096 година
Зафатнина на моторот, cc: 1950 година
Вртежен момент, Nm: 500
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите комплетни комплети на GLC-Class (X253) 2019 година

Mercedes GLC-Class (X253) 220d 4MATIC
Мерцедес GLC-класа (X253) 220д
Mercedes GLC-Class (X253) 200d 4MATIC
Мерцедес GLC-класа (X253) 200д
Mercedes GLC-Class (X253) 63 S 4MATIC +
Mercedes GLC-Class (X253) 63 4MATIC +
Mercedes GLC-Class (X253) 300 4MATIC
Mercedes GLC-Class (X253) 200 4MATIC
Мерцедес ГЛЦ-класа (X253) 200

Додадете коментар

×