Mercedes CLA-Class (C118) 250 4Matic
Директориум

Mercedes CLA-Class (C118) 250 4Matic

Цена на нов автомобил од 31.992 $

Технические характеристики

Енергија, HP: 224
Тежина на тротоарот (кг): 1490 година
Мотор: 2.0i
Волумен на резервоарот за гориво, л: 48
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Робот 2 спојка
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 6.3
Менувач: 7G-DCT
Компанија за контролен пункт: Дајмлер АГ
Код на моторот: M260 DE20 AL
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 4
Висина, мм: 1439
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 5.3
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 6.7
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1800
Број на брзини: 7
Должина, мм: 4688
Максимална брзина, км на час: 250
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 5500
Бруто тежина (кг): 2020
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 9.1
Меѓуоскино растојание (мм): 2729
Вид на гориво: Бензин
Зафатнина на моторот, cc: 1991 година
Вртежен момент, Nm: 350
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите комплетни комплети CLA-Class (C118) 2019 година

Мерцедес CLA-класа (C118) 220д
Мерцедес CLA-класа (C118) 200д
Мерцедес CLA-класа (C118) 180д
Мерцедес CLA-класа (C118) 180д
Мерцедес CLA-класа (C118) 35 AMG
Мерцедес CLA-класа (C118) 250
Мерцедес CLA-класа (C118) 200
Мерцедес CLA-класа (C118) 200
Мерцедес CLA-класа (C118) 180
Мерцедес CLA-класа (C118) 180
Mercedes CLA-Class (C118) 220 4Matic
Мерцедес CLA-класа (C118) 220

Додадете коментар

×