Lamborghini Urus 4.0i (650 КС) 8-АКП 4 × 4
Директориум

Lamborghini Urus 4.0i (650 КС) 8-АКП 4 × 4

Lamborghini Urus 4.0i (650 КС) 8-АКП 4 × 4 Технические характеристики

Енергија, HP: 650
Тежина на тротоарот (кг): 2200 година
Растојание, mm: 158
Мотор: 4.0i
Волумен на резервоарот за гориво, л: 75
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 3.6
Пренос: 8-автоматски менувач
Компанија за контролен пункт: ЗФ
Код на моторот: EA825
Уредување на цилиндри: во облик на V
Број на места: 4/5
Висина, мм: 1638
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 12.7
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 2250-4500
Број на брзини: 8
Должина, мм: 5112
Максимална брзина, км на час: 305
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 6000
Тип на мотор: Мраз
Меѓуоскино растојание (мм): 3003
Вид на гориво: Бензин
Ширина, мм: 2181 година
Зафатнина на моторот, cc: 3996 година
Вртежен момент, Nm: 850
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 8
Број на вентили: 32

Сите комплетни комплети на Urus 2018

Додадете коментар

×