KIA Seltos 1.6 CRDi (136 КС) 6-автомобил H-матичен
Директориум

KIA Seltos 1.6 CRDi (136 КС) 6-автомобил H-матичен

KIA Seltos 1.6 CRDi (136 КС) 6-автомобил H-матичен Технические характеристики

Енергија, HP: 136
Тежина на тротоарот (кг): 1355 година
Растојание, mm: 177
Мотор: 1.6 CRDi
Волумен на резервоарот за гориво, л: 50
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Менувач: 6-автоматски H-матик
Компанија за контролен пункт: Киа Моторс
Код на моторот: D4FB
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1615
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1500-3000
Број на брзини: 6
Должина, мм: 4370
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 4000
Тип на мотор: Мраз
Меѓуоскино растојание (мм): 2630
Вид на гориво: Дизел
Ширина, мм: 1800 година
Зафатнина на моторот, cc: 1582 година
Вртежен момент, Nm: 260
Погон: напред
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите конфигурации Селтос 2019 година

KIA Seltos 1.6 T-GDi (177 КС) 7-автомобил DCT 4 × 4
KIA Seltos 2.0 MPi (149 мл.) CVT

Додадете коментар

×