Chevrolet Malibu 1.8h (182 мл.) CVT Voltec
Директориум

Chevrolet Malibu 1.8h (182 мл.) CVT Voltec

Chevrolet Malibu 1.8h (182 мл.) CVT Voltec Технические характеристики

Енергија, HP: 182
Тежина на тротоарот (кг): 1422 година
Мотор: 1.8 ч
Однос на компресија: 11.5: 1
Волумен на резервоарот за гориво, л: 62
Вид на пренос: CVT
Пренос: CVT Voltec
Компанија за контролен пункт: ГМ
Код на моторот: LKN
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1455
Должина, мм: 4933
Круг на вртење, м: 11
Тип на мотор: Хибриден
Меѓуоскино растојание (мм): 2830
Патека на задните тркала, mm: 1588
Патека на предните тркала, мм: 1590
Вид на гориво: Бензин
Зафатнина на моторот, cc: 1800 година
Вртежен момент, Nm: 375
Погон: напред
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите комплетни комплети на Малибу 2018

Шевролет Малибу 2.0i (250 КС) 9-АКП
Шевролет Малибу 1.5i (163 мл.) CVT Волтек
[wpseo_breadcrumb]

Додадете коментар

×