BMW Серија 7 (G11) 730Ld xDrive
Директориум

BMW Серија 7 (G11) 730Ld xDrive

BMW Серија 7 (G11) 730Ld xDrive Технические характеристики

Енергија, HP: 265
Тежина на тротоарот (кг): 2040 година
Растојание, mm: 135
Мотор: 3.0 д
Однос на компресија: 16.5: 1
Волумен на резервоарот за гориво, л: 78
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 5.9
Пренос: 8-стептроник
Компанија за контролен пункт: ЗФ
Код на моторот: B57D30M0
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1467
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 5.3
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 5.8
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 2000-2500
Број на брзини: 8
Должина, мм: 5120
Максимална брзина, км на час: 250
Круг на вртење, м: 12
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 4000
Бруто тежина (кг): 2640
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 6.7
Меѓуоскино растојание (мм): 3070
Патека на задните тркала, mm: 1646
Патека на предните тркала, мм: 1618
Вид на гориво: Дизел
Ширина, мм: 2169 година
Зафатнина на моторот, cc: 2993 година
Вртежен момент, Nm: 620
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 6
Број на вентили: 24

Сите нивоа на опременост Серија 7 (G11) 2019 година

BMW Серија 7 (G11) 750Ld xDrive
BMW Серија 7 (G11) 740Ld xDrive
BMW Серија 7 (G11) 730Ld
BMW Серија 7 (G11) 750Li xDrive
BMW Серија 7 (G11) 745Le xDrive
BMW Серија 7 (G11) 745e
BMW Серија 7 (G11) 745Le
BMW Серија 7 (G11) 750d xDrive
BMW Серија 7 (G11) 740d xDrive
BMW Серија 7 (G11) 730d xDrive
BMW Серија 7 (G11) 730d
BMW Серија 7 (G11) M760Li xDrive
BMW Серија 7 (G11) 750i xDrive
[wpseo_breadcrumb]

Додадете коментар

×