BMW_2_Series_Gran_Coupe_

 

Технические характеристики

Енергија, HP: 306
Тежина на тротоарот (кг): 1580 година
Мотор: 2.0i
Волумен на резервоарот за гориво, л: 50
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 4.9
Пренос: 8-стептроник
Компанија за контролен пункт: ЗФ
Код на моторот: B48A20M1
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1420
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 6.3
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 7.1
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1750-4500
Број на брзини: 8
Должина, мм: 4526
Максимална брзина, км на час: 250
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 5000-6250
Бруто тежина (кг): 2050
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 8.6
Меѓуоскино растојание (мм): 2670
Патека на задните тркала, mm: 1565
Патека на предните тркала, мм: 1565
Вид на гориво: Бензин
Ширина, мм: 2081 година
Зафатнина на моторот, cc: 1998 година
Вртежен момент, Nm: 450
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите нивоа на опременост на серија 2 Gran Coupe (F44) 2019 година

БМВ серија 2 Гран купе (F44) 218i
BMW Серија 2 Gran Coupe (F44) 220d
БМВ серија 2 Гран купе (F44) 218i

Додадете коментар