Audi S5 Sportback 3.0 TDI (349 КС) 8-Типтроник 4 × 4
Директориум

Audi S5 Sportback 3.0 TDI (349 КС) 8-Типтроник 4 × 4

Audi S5 Sportback 3.0 TDI (349 КС) 8-Типтроник 4 × 4 Технические характеристики

Енергија, HP: 349
Тежина на тротоарот (кг): 1870 година
Мотор: 3.0 TDI
Волумен на резервоарот за гориво, л: 58
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 4.8
Менувач: 8-Типтроник
Компанија за контролен пункт: ЗФ
Уредување на цилиндри: во облик на V
Број на седишта: 5
Висина, мм: 1384
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 5.5
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 6.1
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 2500-3100
Број на брзини: 8
Должина, мм: 4765
Максимална брзина, км на час: 250
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 3850
Бруто тежина (кг): 2380
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 7.2
Меѓуоскино растојание (мм): 2825
Патека на задните тркала, mm: 1568
Патека на предните тркала, мм: 1587
Вид на гориво: Дизел
Ширина, мм: 2029 година
Зафатнина на моторот, cc: 2967 година
Вртежен момент, Nm: 700
Возете: Целосно
Број на цилиндри: 6
Број на вентили: 24

Сите конфигурации за S5 Sportback 2019

Audi S5 Sportback 3.0 TFSI (354 мл.) 8-Типтроник 4 × 4

Додадете коментар

×