ауди-а5-купе-40-тди-кватро-1
Директориум

Ауди А5 Купе 40 ТДИ

Технические характеристики

Енергија, HP: 190
Тежина на тротоарот (кг): 1565 година
Мотор: 2.0 TDI
Однос на компресија: 15.8: 1
Волумен на резервоарот за гориво, л: 40
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Робот 2 спојка
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 7.7
Менувач: 7 S-tronic
Фирма за менувач: BorgWarner
Код на моторот: DETA / DFHA (EA288)
Уредување на цилиндри: Во линија
Број на седишта: 4
Висина, мм: 1371
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 3.8
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 4.2
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1900-3300
Број на брзини: 7
Должина, мм: 4697
Максимална брзина, км на час: 210
Круг на вртење, м: 11.5
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 3500-4000
Бруто тежина (кг): 2015
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 4.8
Меѓуоскино растојание (мм): 2764
Патека на задните тркала, mm: 1568
Патека на предните тркала, мм: 1587
Вид на гориво: Дизел
Ширина, мм: 2029 година
Зафатнина на моторот, cc: 1968 година
Вртежен момент, Nm: 400
Погон: напред
Број на цилиндри: 4
Број на вентили: 16

Сите комплетни комплети на A5 Coupe 2019

Audi A5 Coupe 50 TDI четири
Audi A5 Coupe 45 TDI четири
Audi A5 Coupe 40 TDI четири
Ауди А5 Купе 35 ТДИ
Audi A5 Coupe 45 TFSI четири
Audi A5 Coupe 40 TFSI

Додадете коментар

×