Aston Martin DBS Superleggera 5.2i (715 КС) 8-автоматски

Aston Martin DBS Superleggera 5.2i (715 КС) 8-автоматски Технические характеристики

Енергија, HP: 715
Тежина на тротоарот (кг): 1693 година
Мотор: 5.2i
Однос на компресија: 9.3: 1
Стандард за токсичност: Еуро VI
Тип на менувач: Автоматски
Време на забрзување (0-100 км / ч), с: 3.4
Пренос: 8-автоматски менувач
Компанија за контролен пункт: ЗФ
Код на моторот: AE31
Уредување на цилиндри: во облик на V
Број на седишта: 2
Висина, мм: 1280
Потрошувачка на гориво (вон-урбано), л. на 100 км: 9.1
Потрошувачка на гориво (мешан циклус), л. на 100 км: 12.4
Се врти макс. момент, вртежи во минута: 1800-5000
Број на брзини: 8
Должина, мм: 4712
Максимална брзина, км на час: 340
Круг на вртење, м: 12.4
Се врти макс. моќност, вртежи во минута: 6500
Бруто тежина (кг): 1799
Тип на мотор: Мраз
Потрошувачка на гориво (урбан циклус), л. на 100 км: 18
Меѓуоскино растојание (мм): 2805
Патека на задните тркала, mm: 1645
Патека на предните тркала, мм: 1665
Вид на гориво: Бензин
Ширина, мм: 2146 година
Зафатнина на моторот, cc: 5204 година
Вртежен момент, Nm: 900
Вози: Заден
Број на цилиндри: 12
Број на вентили: 48

Сите комплетни комплети на DBS Superleggera 2018

Додадете коментар