Proovisõit Shell Eco-marathon 2007: kõrgeim efektiivsus
Proovisõidu

Tänavuse Shell Eco Marathoni võitjate hulka kuulusid Taani, Prantsusmaa, Hollandi ja Norra meeskonnad. Edukate meeskondade suur arv peegeldab ürituse kasvavat tähtsust, kus osales rekordilised 257 osalejat 20 riigist.

"Osalejate silmapaistvad tulemused on tõeline tunnistus kasvavast entusiasmist, mida uus inseneride põlvkond paneb energiatõhususe väljakutsetele vastu astudes ja jätkusuutliku tuleviku saavutamise vastu," ütles Shelli Euroopa kommunikatsioonijuht Matthew Bateson.

Prototüübid

La Joliverie meeskond Peterburist. Pärast 3km tõkkejooksu ületamist võitis Joseph taas Shelli ökomaratoni prototüüpsõidu. Aasta 000 võistluse võitnud Prantsuse meeskond võitis bensiinimootoriga mootoriga, säilitades võistluse viimasel päeval parima tulemuse. Joosepi tudengid registreerisid tulemuse 2006 km liitri kütuse kohta ja suutsid seega edestada oma tugevaimaid konkurente ESTACA Levallois-Perret, samuti Prantsusmaalt (3039 km liitri kohta), ja Soome Tampere Tehnikaülikooli meeskonda (2701 km liitri kohta).

Vesinikuelementide prototüüpide võistluses saavutas parima tulemuse Ecole Polytechnique Nantes'i (Prantsusmaa) meeskond. Prantsuse meeskonnal õnnestus läbida 2797 km ühe liitri kütuse ekvivalendiga ja möödus väga väikese vahega oma Saksa konkurentidest Hochschule Offenburg Rakenduskõrgkoolist (2716 km ühe liitri kütusega) ja Chemnitzi tehnikaülikooli meeskonnast. km võrdub ühe liitri kütusega). Tänavusel Shelli ökomaratonil võistles edukalt kolm päikeseenergial töötavat prototüüpi, mille võitis võistluse Lycée Louis Pasquet'i Prantsusmaa meeskond.

Kategooria "Linnakontseptsioonid"

DTU Roadrunners on Shell Ecomarathoni Urban Concepts kategooria kahekordne võitja. Taani Tehnikaülikooli meeskond ei võitnud mitte ainult sisepõlemismootorite klassi, vaid võitis ka linnakliimakaitse kontseptsioonide auhinna. Oma võitu tähistas ta De Haagse Hogeschooli osalejatega, kes saavutasid vesinikuelementide klassis esikoha.

Eripreemiad

Tänavusel Shelli Euroopa ökomaratonil esines tehnilisi uuendusi ja täiustusi disaini, ohutuse ja kommunikatsiooni valdkonnas. Eriauhindade vaieldamatu staar oli Norra Ostfold Haldeni ülikooli kolledži võistkond, kes võistleb kategoorias Urban Concepts. Norra meeskonna auto disain sarnaneb vana võidusõiduautoga ja avaldas žüriile muljet oma praktilisuse ja mudeli reaalse seeriatootmise võimalusega. Ostfoldi ülikooli kolledži Haldeni meeskond saavutas SKF disainiauhinnas esikoha Hispaania IES-i üliõpilaste Alto Nolan Barredos-Asturiasega ja tuli Toulouse’i Proto 100 IUT GMP meeskonna järel kõige jätkusuutlikuma disainiauhinna edetabelis teisele kohale.

Norra meeskond autasustati ka Shelli kommunikatsioonipreemiaga ja sai turvalisuse järgimisega seotud jõupingutuste eest Autosuri turvalisuse auhinnal teise koha. Shelli ökomaratoni ohutuse kategoorias võitis Prantsusmaa kolledži Roger Claustresi meeskond Clermont-Ferrand. Boschi innovatsiooniauhinna pälvis Milano Polütehnilise Ülikooli meeskond. Itaalia meeskond avaldas žüriile muljet auto tsentrifugaalse siduri disainiga.

Sotsiaalse auhinna pälvis AFORP Drancy Prantsusmaalt mitmesuguste harrastuslike haridusalgatuste korraldamise eest, sealhulgas inspireeriva ökomaratoni mängu kõigile jooksjatele.

"Shell Eco-marathon 2007 suutis tõesti esitleda tõelisi autosid, mille on disaininud ja esitlenud üliõpilasmeeskonnad, et näidata, kuidas energiat, tehnoloogiat ja innovatsiooni tulevikku üle kanda," lisas Matthew Bateson.