ADAC-vintra pneŭa testo 2011: 175/65 R14 kaj 195/65 R15
 

ADAC-vintra pneŭa testo 2011: 175/65 R14 kaj 195/65 R15Ĉiujare la germana aŭtomobila klubo ADAC publikigas vintrajn pneŭajn testojn laŭ la establita metodo. Ni prezentas al vi la testajn rezultojn en la jenaj grandecoj: 175/65 R14 kaj 195/65 R15.

Pneŭtestado estas dividita en sep kategoriojn. Vetura agado sur seka, malseka, neĝo kaj glacio, same kiel pneŭa bruo, ruliĝanta rezisto (influo al fuelkonsumo) kaj eluziĝofteco. La testmetodologio mem, koncize, konsistas el taksado de la konduto de la veturilo sur seka surfaco en rekta linio kaj dum kurbo ĉe normala rapideco, direkta gvidado kaj la respondo de la pneŭoj al la stirilo. Ĉi tiu kategorio ankaŭ inkluzivas la konduton de la pneŭoj en subitaj direktoŝanĝoj kaj slalomo. La malseka konduta testo taksas bremsadon inter 80 kaj 20 km / h sur malseka asfalto kaj betono. Krome oni taksas la uzadon kaj rapidon, kun kiu akvoplanado realiĝas en la antaŭa direkto aŭ kiam angulado. Bremsado de 30 ĝis 5 km / h, veturila tirado, gvidado kaj similaj taksoj estas provitaj en neĝo sur neĝo. Pneŭa bruotaksado konsistas el mezurado de la bruo ene de la veturilo bremsante kun rapideco de 80 ĝis 20 km / h (post subtraho de la efiko de motora bruo) kaj ekstere kiam la veturilo veturas kun la motoro malŝaltita. La konsumo de brulaĵo mezuras kun konstanta rapido de 80, 100 kaj 120 km / h. Eluziĝo de pneŭoj estas taksata per kontinua mezurado de paŝadperdo pli ol 12 km.

La unuopaj kategorioj partoprenas la ĝeneralan taksadon jene: agado sur seka surfaco 15% (veturanta stabileco 45%, manipulado 45%, bremsado 10%), sur malseka surfaco 30% (bremsado 30%, akvoplanado 20%, akvoplana angulo 10%, manipulado 30%, veturado ĉirkaŭ 10%), neĝa agado 20% (ABS-bremsado 35%, ekiro 20%, tirado / flanka gvidilo 45%), glacia agado 10% (ABS bremsado 60%, flanka gvidilo 40% ), pneŭa bruo 5% (ekstera bruo 50%, interna bruo 50%), fuela konsumo 10% kaj eluziĝo 10%. La fina poentaro varias de 0,5 al 5,5 por ĉiu kategorio, kaj la totala poentaro estas la mezumo tra ĉiuj kategorioj.

🚀Pli multe pri la temo:
  Kio estas buso, specoj kaj specoj
Vintra pneŭa provo 175/65 R14 T
PneŭoTaksadoĜi estas sekaMalsekaSonĝoGlacio          Bruo        KonsumoPorti
Kontinenta ContiWinterContact TS800+2,52,11,72,53,21,52
Michelin Alpin A4+2,42,52,42,13,71,90,6
Dunlop SP Vintra Respondo+2,42,42,52,52,82,22,5
Goodyear UltraGrip 82,522,72,331,71,3
Semperit Master Grip2,82,322,33,31,82,3
Esa-Tecar Super Grip 72,82,722,431,92
Vredestein Snowtrac 32,52,72,72,33,421
Unuigita MC plus 62,82,12,62,53,42,42,5
Maloya Davos2,52,62,52,43,72,12
Firestone Winterhawk 2 Evo2,532,32,62,72,21,8
Sava Eskimo S3 +2,42,82,62,23,31,72,5
Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serio 32,82,52,52,33,723
Cit Formula Winter33,32,62,63,12,32,5
Falken Eurowinter HS439-2,53,34,22,231,92,8
Vintra pneŭa provo 195/65 R15 T
PneŭoTaksadoĜi estas sekaMalsekaSonĝoGlacio          Bruo        KonsumoPorti
Kontinenta ContiWinterContact TS830+2,521,92,43,11,71,8
Goodyear UltraGrip 8+2,31,82,42,43,22,12
Semperit Speed ​​Flu 2+2,52,22,12,42,91,52
Dunlop SP Vintra Sporto 4D+2,322,12,43,22,12,3
Michelin Alpin A4+2,22,52,42,33,52,11
Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serio 3+2,32,32,323,51,82,5
Nokian WR D31,82,62,12,33,422
Vredestein Snowtrac 32,62,52,12,32,92,32,3
Fulda Crystal Montero 32,72,91,72,52,91,92
Barum Polaris 32,22,82,22,53,22,22
Kleber Krisalp HP22,33,32,42,43,61,91
Kumho I´ZEN KW232,32,82,42,43,52,12,8
Bridgestone Blizzak LM-322,13,12,42,82,92,32
GT Radial Champiro WinterPro2,83,43,32,33,41,92
Falken Eurowinter HS439-2,22,93,72,43,22,12,8
Trayal Arctica-3,95,53,534,22,61,5
🚀Pli multe pri la temo:
  Kiel fabriki pneŭojn

Legendo:

 
++tre bona pneŭo
+bona pneŭo
kontentiga pneŭo
-lacigu kun rezervoj
- -  netaŭga pneŭo

Pasintjara testo

ADAC-vintraj pneŭaj testoj 2010: 185/65 R15 T kaj 225/45 R17 H

SIMILAJ ARTIKOLOJ
ĉefa » Artikoloj » ADAC-vintra pneŭa testo 2011: 175/65 R14 kaj 195/65 R15

Aldoni komenton