porsche-taycan-turbo-47-05980289087205b2 (1)
Zprávy

Neočekávané výsledky Světové automobilové soutěže

5. března zahřměla Světová automobilová soutěž. Letos už pošestnácté se sešlo osmdesát šest porotců, renomovaných profesionálních novinářů, aby v pěti různých nominacích určili nejlepší auto roku. Tito odborníci na automobilový svět zastupovali dvacet čtyři zemí světa: Spojené státy americké, Kanadu, Austrálii, evropské země, Indii, Čínu a další.

Nominace a finalisté

KIA (1)

Hlavní nominací této automobilové soutěže je titul „Světové auto roku“. V roce 2020 to byly crossovery: KIA Telluride, Mazda CX-30, Mazda 3.

Bojoval o jméno World City Car: KIA Soul EV, Mini Electric, VolkswagenT-kříž.

Luxusní vozy roku byly: Mercedes Benz EQC, Porsche 911, Porsche Taycan.

Vítězové kategorie World Sports Car: Porsche 718 Spyder / Cayman GT4, Porsche 911, Porsche Taycan.

Nejlepší design vozu: Mazda3, Peugeot 208, Porsche Taycan.

Neočekávané výsledky

mazda sh 30 (1)

Letošní rok byl pro automobilové nadšence plný překvapení. Poprvé v historii soutěže vyhrál hlavní nominaci korejský vůz. Aby však KIA zabrala mistrovskou větev, bude muset bojovat s japonským výrobcem Mazda, který má samozřejmě mnohem větší šance na vítězství.

kia-Telluride-1 (1)

Prakticky rekordmanem se stalo Porsche Taycan, které bude bojovat o vítězství hned ve třech nominacích. Pokud vyhraje, zopakuje úspěšný příběh. Jaguar iPace, který získal titul nejlepší na třech pozicích. Právě on se stal autem roku 2019.

Vítězové měli být vyhlášeni na ženevském autosalonu. Ale protože byl uzavřen kvůli hrozbě koronaviru, automobilový nadšenec se bude muset obrnit trpělivostí. Nyní budou výsledky bitvy oznámeny 8. dubna 2020 na autosalonu v New Yorku.