F1 2019 - Verstappen osvojio ludu Veliku nagradu Njemačke - Formula 1
1 Formula

Max Verstappen je osvojio Veliku nagradu Njemačke u Hockenheimu sa Red Bullom - jednom od najluđih trka u istoriji F1 - ispred Sebastiana Vettela (Ferrari) i Daniila Kvyata (Toro Rosso).

Max Verstappen vygral Velika nagrada Njemačke - jedanaesti korak F1 svijet 2019 - sa red bull... Holandski vozač je nagrađen Hockenheim jedna od najluđih trka ikada nadmašena Sebastian Vettel (2 ° C Ferrari nakon pucanja s posljednje pozicije) e Daniil Kvyat (treći i sposoban dati Toro Rosso njegovo drugo postolje u istoriji nakon Vettelove pobjede u Monci 2008).

Izvori: Fotografija Dan Mullan / Getty Images

Zasluge: Fotografija Mark Thompson / Getty Images

Izvori: Fotografija Aleksandra Hassensteina / Getty Images

Izvori: Fotografija Charles Coates / Getty Images

Zasluge: ANDREY ISAKOVICH / AFP / Getty Images

Nemačka rasa je bila uslovljena kiša i brojni obrti: povlačenja Valtteri Bottas e Charles Leclerc e Lewis Hamilton nono samo zahvaljujući novčanim kaznama koje su izrekle dvije Alfa Romeo di Kimi Raikkonen e Antonio Giovinazzi.

1 F2019 Svjetsko prvenstvo - Izvještaji za Veliku nagradu Njemačke

Max Verstappen (Red Bull)

Druga pobjeda na posljednja tri Grand Prixa i drugo mjesto u F1 svijet 2019 zbliziti se: Max Verstappen zaslužio je da pobedi Velika nagrada Njemačkeprimljeno uprkos nepravilnom startu i problemima sa gumama. Ne zaboravite bonus bod za brzo okretanje.

Sebastian Vettel (Ferrari)

Drugo mjesto - Sebastian VettelHockenheim - osvojio sve i svakoga. Posljednji je startao zbog grešaka Scuderije, bio je protagonista nezaboravne trke i vratio se na postolje nakon štrajka glađu za tri Grand Prixa.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton završio je tek deveti (prešao je jedanaestu liniju, ali je imao koristi od kazni izrečenih za dva Alfa Romea): previše grešaka za britanskog vozača (kažnjen sa pet sekundi zbog odsjecanja ulaza u pit lane) i Mercedes (pit stop je trajao zauvijek).

Charles Leclerc (Ferrari)

Charles Leclerc uništio svoju Velika nagrada Njemačke zbog greške na drugoj poziciji. Propuštena prilika za vozača iz Monaka.

red bull

Još jednom red bull dokazala se kao učiteljica u korištenju mogućnosti: Hockenheim Do drugog trijumfa u sezoni došao je Ferrari koji je još uvijek na nuli na F1 svjetskom prvenstvu 2019. godine.